AB Baster

tel: 531 474 754

Samochodowa tapicerka na zamówienie – tańsza niż oryginalna?

Strona główna » Samochodowa tapicerka na zamówienie – tańsza niż oryginalna?

Gdy wybieramy nowy samochód, to w pierwszej chwili zwracamy uwagę przede wszystkim na jego zewnętrzny wygląd i kolor karoserii. Jednak gdy już kupimy nasze wymarzone auto i zaczynamy nim jeździć, to bardziej istotny zaczyna być wygląd jego wnętrza, rodzaj tapicerki i to, z jakich materiałów została wykonana. Czasem również po kilku latach używania samochodu okazuje się, że jego tapicerka jest już bardzo brudna i zniszczona, a czasem wykończenie wnętrza auta po prostu przestaje nam się podobać. Na szczęście jest na to rada – można wybrać tapicerkę na zamówienie, która będzie dokładnie z takiego materiału i w takim kolorze, jaki tylko sobie wybierzemy.

Tapicerki na zamówienie do aut osobowych, dostawczych i autobusów

Nowa tapicerka na zamówienie to bardzo dobry pomysł nie tylko wtedy, gdy chcemy zmienić coś w naszym samochodzie osobowym. Bardzo przydaje się również wtedy, gdy na przykład przeprowadzamy przeróbki aut dostawczych i chcemy przystosować je do przewozu pasażerów albo po prostu zmienić styl ich wnętrza. Często również jest tak, że wśród nowych i używanych samochodów nie znajdujemy wnętrza o odpowiadającym nam wyglądzie, wtedy zmiana tapicerki wydaje się wręcz konieczna. Jednak taka indywidualnie dobierana i przygotowywana tapicerka samochodowa wydaje się drogim pomysłem, czy jednak zawsze musi być to prawda?

Czy tapicerka na zamówienie może być tania?

Gdy kupujemy nowe lub używane auto, wtedy możemy wybierać tapicerkę jedynie z dostępnych materiałów i kolorów. Nieraz gdy już upatrzymy idealny dla nas samochód pod względem technicznym, to właśnie wygląd tapicerki nie zawsze będzie taki, jak sobie wymarzyliśmy albo ten idealny jest bardzo drogi. Warto jednak wtedy wiedzieć, że możliwa jest jej wymiana u tapicera i ta usługa wcale nie jest tak droga, jak się wydaje.

Przede wszystkim u tapicera możemy zamówić obicia foteli i innych elementów wnętrza praktycznie w dowolnym odcieniu i z różnorodnych materiałów. Może to być nawet skóra naturalna, za którą musielibyśmy sporo dopłacić, kupując nowe auto, a tutaj wyjdzie nam to taniej i w dodatku możemy wybrać sobie jej kolor. Poza tym dobry zakład tapicerski wykonuje swoje usługi bardzo solidnie i na przykład podczas wymiany tapicerki w fotelach nie ograniczy się jedynie do nałożenia nowego pokrycia, ale wymieni zużyte gąbki i w razie potrzeby naprawi również mechanizmy znajdujące się w środku. Poza tym to wszystko będzie idealnie dopasowane do naszych potrzeb i tego, jakie funkcje ma spełniać nasze auto.

Widać więc wyraźnie, że indywidualnie stworzona dla nas tapicerka wcale nie musi być droga, a poza tym jest idealnie dopasowana do naszych potrzeb i oczekiwań. Dzięki temu na pewno będzie nam się podobała i nie będziemy chcieli szybko jej zmieniać. Dodatkowo podczas wymiany pokryć tapicerzy obejrzą stan foteli w aucie i przeprowadzą potrzebne naprawy, dzięki czemu podróż stanie się wygodniejsza i bezpieczniejsza zarówno dla kierowcy, jak i dla wszystkich pasażerów.