AB Baster

tel: 531 474 754

Które meble kwalifikują się do tapicerowania?

Strona główna » Które meble kwalifikują się do tapicerowania?

Dodanie do mebla tapicerki lub jej wymiana na nową to znakomity pomysł, aby zmienić jego styl albo dopasować do innego rodzaju wnętrza. Dzięki bardzo szerokiemu wyborowi tkanin do tapicerowania każdy może wybrać taką, która będzie zgodna z wszystkimi jego wymaganiami, zarówno jeśli chodzi o grubość, deseń, jak i kolor. Dlatego warto dowiedzieć się więcej o tym, które meble możemy tapicerować i w jaki sposób można tę pracę wykonywać.

Jakie meble można tapicerować?

Tapicerować można bardzo wiele rodzajów mebli, w tym przede wszystkim te, które służą nam do spania, leżenia czy siedzenia, a więc odpoczynku lub pracy przy komputerze. Wśród nich znajdziemy tapczany, wersalki, zagłówki łóżek, pufy, wygodne fotele, krzesła, a także sofy i narożniki. Tapicerka pozwala na nadawanie im zupełnie innego charakteru, zależnie od wybranej przez nas tkaniny i jej kolorystyki, dzięki czemu dopasujemy nasze meble zarówno do bardzo nowoczesnych wnętrz, jak i tych bardziej klasycznych czy tradycyjnych.

Możemy nie tylko wymieniać już istniejącą tapicerkę na nową, ale także dodawać ją do mebli, które były jej pozbawione. W ten sposób nawet zwykłe, twarde krzesło, podniszczona kanapa czy stary, niewygodny fotel mogą stać się bardzo komfortowymi i nowoczesnymi siedziskami.

Drugie życie mebli

Nowa tapicerka daje nawet bardzo staremu i wysłużonemu meblowi drugie życie, dzięki czemu, zamiast go wyrzucać, będziemy mogli cieszyć się nim przez wiele lat. Jeśli mamy odpowiednio dużo cierpliwości i zdolności, to możemy sami próbować zająć się tapicerowaniem, ale zadanie to możemy również powierzyć doświadczonemu zakładowi tapicerskiemu, co do którego możemy mieć pewność, że wykona tę pracę solidnie i zgodnie z naszymi wskazówkami.

Warto wiedzieć, że tapicerowanie polega nie tylko na dodaniu nowego obicia, ale jeśli trzeba, może obejmować także wymianę gąbek i innych wypełnień, dzięki czemu mebel po renowacji stanie się bardzo miękki i wygodny. Takim profesjonalnie odnowionym meblem będziemy mogli cieszyć się jeszcze przez wiele lat.