AB Baster

tel: 531 474 754

Ile kosztują usługi tapicerskie? Orientacyjny cennik usług

Strona główna » Ile kosztują usługi tapicerskie? Orientacyjny cennik usług

Tapicerstwo może obejmować bardzo różnorodne usługi. W jego zakres wchodzi tapicerowanie nowych mebli, takich jak krzesła, fotele, pufy, sofy i kanapy. To również renowacja zniszczonych mebli tapicerowanych, która może dotyczyć nie tylko wymiany materiału wierzchniego, ale także wypełnienia i elementów konstrukcyjnych. Usługi tapicerskie mogą także obejmować wnętrza samochodów, łodzi, a nawet samolotów. Z uwagi na taką różnorodność ich koszt może być bardzo różny i zależy od wielu czynników.

Od czego zależy cena usług tapicerskich?

Tapicerstwo obejmuje szeroki wachlarz usług, a ich cena zależy od różnych czynników, wśród których warto zwrócić uwagę na:

  • Zakres prac, jakie mają być wykonane. Koszt usług tapicerskich jest bardzo zależny od tego, jakie konkretnie prace muszą być przeprowadzone. Mniej nas będzie kosztowało dodanie jedynie nowego obicia. Natomiast droższa będzie renowacja zniszczonego mebla, w którym potrzebne będzie jest wypełnienie, a może nawet wymiana osłabionych elementów konstrukcyjnych.
  • Liczba mebli i ich wielkość. To dość oczywisty czynnik, bo zwykle droższe będzie tapicerowanie dużej kanapy czy sofy niż zwykłego fotela lub krzesła. Więcej będzie kosztowało nas również tapicerowanie całego kompletu wypoczynkowego czy wszystkich foteli w samochodzie.
  • Rodzaj materiału obiciowego. Okazuje się, że wybór konkretnej tkaniny obiciowej ma bardzo duży wpływ na końcową cenę usługi. Wysokiej jakości materiały obiciowe, które mają dużą odporność na wiele uszkodzeń, są również droższe. Jednak zwykle warto je wybrać, bo posłużą nam dłużej i będą się lepiej prezentowały na meblach.
  • Renoma tapicera, jego doświadczenie i lokalizacja zakładu. Wprawdzie te czynniki są rzadziej brane pod uwagę, ale również mają pewien wpływ na cenę usług tapicerskich. Początkujący tapicerzy mogą oferować trochę zaniżone stawki, ale ci o dużym doświadczeniu będą drożsi. Dodatkowo w większych miastach, gdzie czynsz za wynajem lokalu jest większy, również z tego powodu stawki za usługi tapicerowania będą wyższe.

Stawki za usługi tapicerskie

Ze względu na wiele czynników składających się na cenę, bardzo trudno podać konkretne stawki za usługi tapicerskie. Można natomiast próbować określić ich przedziały cenowe. Najtańsze będzie tapicerowanie mniejszych mebli, takich jak krzesła czy pufy, które kosztuje od 50 do 200 zł. Większy koszt dotyczy foteli – około 500 – 600 zł, a także zagłówków – 500 – 700 zł. Natomiast wymiana pokrycia kanapy to wydatek w granicach 900 – 1100 zł. Więcej kosztuje wymiana tapicerki w samochodzie – od 2000 do 4000 tysięcy, zależnie od wybranego materiału obiciowego, na przykład czy będzie to tkanina, czy skóra ekologiczna lub naturalna. Pamiętajmy również, że droższa jest renowacja mebli zabytkowych, ponieważ wymaga więcej czasu i wysiłku.