AB Baster

tel: 531 474 754

Wygodne siodło motocyklowe. Z jakiego materiału powinno być wykonane?

Strona główna » Wygodne siodło motocyklowe. Z jakiego materiału powinno być wykonane?

Siodło motocyklowe często ulega uszkodzeniom. Ma to związek nie tylko z normalną eksploatacją maszyny, ale także z działaniem czynników atmosferycznych. Zmienne temperatury, wilgoć, promieniowanie UV sprawiają, że na siodle motocyklowym pojawiają się przebarwienia, przetarcia oraz rozdarcia, które wpływają nie tylko na estetykę pojazdu, ale także na komfort jazdy. Z jakich materiałów powinno być wykonane wygodne siodło motocyklowe?

Uszkodzona tapicerka motocyklowa – co zrobić?

Fabrycznie nowe motocykle urzekają wygodą oraz wyglądem tapicerki. Nic w tym dziwnego, bo dopiero co opuściły przyjazną koniom mechanicznym „stajnię”. Niestety, po jakimś czasie tapicerka zaczyna szpecić maszynę, co jest doskonale widoczne w przypadku intensywnej eksploatacji jednośladu lub zakupu motocykla z drugiej ręki. I tutaj pojawia się pytanie – co zrobić, aby siodło motocyklowe odzyskało estetyczny wygląd i gwarantowało wygodę podczas jazdy? Są dwa wyjścia, czyli:

  • zakup nowego siodła,
  • oddanie sfatygowanego siodła motocyklowego do naprawy.

Zakup nowego siodła motocyklowego jest dość kosztowny i wiąże się z ryzykiem, jakie niesie za sobą kusząca opcja wyboru produktu z niższej półki cenowej. Tutaj trzeba bardzo uważać, bo niektóre produkty wykonane są z podatnych na uszkodzenia i dość problematycznych materiałów. Z tego względu lepiej oddać siodło motocyklowe do dobrego tapicera, który zadba o przywrócenie mu idealnego wyglądu oraz funkcjonalności. Oferujemy profesjonalną naprawę tapicerki motocyklowej, jak i tapicerki innego rodzaju. Gwarantujemy przy tym nie tylko najwyższą jakość usług, ale także wybór optymalnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb materiałów.

Jakie materiały nadają się na siodła motocyklowe?

Wygoda i bezpieczeństwo jazdy na motocyklu idą ze sobą w parze. Kierowca, który odczuwa dyskomfort podczas jazdy, jest mniej skupiony, co zwiększa ryzyko wypadku. Z tego względu ważna jest nie tylko ogólna sprawność maszyny, ale także miękkość oraz rodzaj tapicerki siodła motocyklowego, która powinna zapewniać skórze oddychanie oraz być wykonana z materiału antypoślizgowego.

Jednym z najlepszych materiałów obiciowych siodeł motocyklowych jest skóra naturalna. Materiał ten gwarantuje wygodę i komfort jazdy oraz jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ze skóry naturalnej powstają także elementy odzieży dla motocyklistów. Skóra naturalna jest materiałem, który cechują właściwości antypoślizgowe, nie powoduje ona odparzeń i dyskomfortu w czasie jazdy, a także jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Alternatywą dla skórzanej tapicerki są różnego rodzaju eko skóry. Niestety, są one mniej podatne na uszkodzenia i nie zawsze zapewniają komfort jazdy. Skaj może powodować nadmierne pocenie, przyklejać się do kombinezonu oraz sprawiać inne problemy, jednak zależy to od jego rodzaju i jakości.