AB Baster

tel: 531 474 754

Dlaczego meble tapicerowane są często postrzegane jako luksusowe?

Strona główna » Dlaczego meble tapicerowane są często postrzegane jako luksusowe?

Najczęstszymi skojarzeniami z meblami tapicerowanymi są wygoda oraz elegancja – i są to całkiem słuszne spostrzeżenia. Wiele osób zakłada jednak, że tak wykonane meble są dobrem luksusowym, a co za tym idzie – trudno dostępnym. Warto zastanowić się, z czego wynika postrzeganie tak wykończonego wyposażenia jako ekskluzywnego elementu aranżacji.

Funkcjonalność i elegancja

Tapicerki wykorzystywane są przede wszystkim przy wykończeniu mebli wypoczynkowych, takich jak sofy, pufy, fotele i łóżka. To przy nich spędzamy najwięcej wolnego czasu, relaksujemy się czytając książki czy organizujemy rodzinne spotkania. Ważne więc, żeby ich użytkowanie było maksymalnie wygodne, zdrowe i nie powodowało skrępowania. Istotna jest też ich prezentacja – bardzo często wyposażenie to zajmuje główny punkt salonów, skupiając na sobie uwagę domowników i gości. Meble tapicerowane łączą wszystkie te pożądane cechy – niezwykle komfortowe i przyjemne w dotyku, wykonane przez doświadczonego tapicera stają się użytkowym dziełem sztuki świetnie dopełniającym aranżację wnętrza.

Design dostosowany do indywidualnych potrzeb

Współczesne metody tapicerowania pozwalają na spersonalizowane wykonanie, dostosowane do każdej aranżacji. To nie tylko pufy o fantazyjnych kształtach w stylu glamour. Oszczędne zdobienia i stonowane kolory świetnie sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach lub podkreślą skandynawskie klimaty. Szenile i żakardy doceniane są przez miłośników vintage. Szlachetnie prezentujące się welury dodadzą szyku każdemu wnętrzu – szczególnie intrygujące może być połączenie tak wykończonej sofy z industrialnym salonem. Alergików z pewnością zainteresuje mikrofaza, która nie tylko jest jedną z najtrwalszych tkanin, ale też jest niezwykle łatwa w codziennej pielęgnacji. Ekoskóra to świetne rozwiązanie łączące klasykę z ekologią – podkreśli kolonialny styl i doda klasy gabinetom.

Każdy z tych materiałów ma wyjątkowe właściwości, które możemy dostosować do własnych potrzeb. To również sposób na zachowanie ducha less waste podczas remontów i odnowienie ukochanych mebli, które darzymy sentymentem.

Drugie życie starych mebli

Tapicerowane meble są ponadczasowe – dlatego zawsze robią wrażenie konstrukcyjnej nowości. Wiele osób uważa, że najwięcej wdzięku ma jednak wyposażenie z duszą, często przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nie tylko cieszy oko starannie dopracowanymi kształtami, ale jest też piękną rodzinną pamiątką. Prace tapicerskie pozwalają na efektowną i solidną renowację wiekowych mebli. Dają szeroki wachlarz możliwości łączenia nowoczesnego wzornictwa z klasycznymi kompozycjami, co jest szczególnie wartościowe w czasie mody na aranżacje w stylu retro oraz coraz bardziej powszechnych rozwiązań less waste, mających na celu organizowanie swojego życia w zgodzie z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Usługi tapicerskie pomogą też w uporaniu się z odkształceniami wynikającymi z codziennego użytkowania wyposażenia. Fachowa wymiana wypełnienia i obicia fotela może dać mu zupełnie nowe życie, a dobrze wykonana usługa sprawi, że mebel będzie służył nam jeszcze latami.

Luksus w zasięgu ręki

Wielu zapewne zaskoczy też fakt, że luksusowo wyglądające i niezwykle wygodne umeblowanie często nie pochodzi z dalekiego końca świata, a jest efektem pracy lokalnego tapicera meblowego. Doświadczeni fachowcy z największą starannością wykonują najbardziej skomplikowane zlecenia, dbając o estetyczne wykończenie nawet najmniejszych detali, a ich pracę zawsze cechuje wysoka jakość.