AB Baster

tel: 531 474 754

Obszywanie kierownicy skórą – zbędny luksus czy praktyczne usprawnienie?

Strona główna » Obszywanie kierownicy skórą – zbędny luksus czy praktyczne usprawnienie?

Rynek motoryzacyjny z roku na rok coraz bardziej się rozwija, a użytkownicy pojazdów zwracają ogromną uwagę na detale nie tylko podczas zakupu samochodu czy innego pojazdu, ale również na możliwość zmian, których chętnie dokonują podczas jego użytkowania. Mowa tutaj nie tylko o obklejaniu auta folią ochronną i innych zabezpieczeniach, czy zmianach wykonywanych na karoserii, czy felgach, ale również o tym, co znajduje się w jego wewnętrznym wyposażeniu. Mamy na myśli usługi tapicerskie, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Niektórzy kierowcy decydują się na przykład na obszywanie kierownicy skórą, inni natomiast uważają, że jest to zbędny luksus. Jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Higiena i komfort

Obszywanie kierownicy skórą okazuje się dobrym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które decydują się na zakup używanego auta. Często zdarza się tak, że kierownica w samochodzie, które miało już co  najmniej jednego właściciela, jest wytarta, a jej wygląd pozostawia wiele do życzenia. Warto jednak wrócić uwagę przede wszystkim na kwestie dotyczące jej higieny. Kierownica jest bowiem miejscem, na którym gromadzą się bakterie. Oprócz tego wsiąka w nią pot czy inne substancje, z którymi miała styczność podczas użytkowania przez poprzedniego właściciela. Obszycie kierownicą nie tylko poprawi jej wygląd, ale również wpłynie na higienę jazdy samochodem oraz komfort kierującego. Skóra jest przyjemna w dotyku oraz zmniejsza pocenie dłoni.

Atrakcyjny wygląd wnętrza auta

Skorzystanie z usług tapicerstwa samochodowego w zakresie obszycia kierownicy skórą wpłynie również na wygląd wnętrza auta. Taki dodatek podniesie bowiem standard wyposażenia, co zostanie zauważone szczególnie w autach pochodzących z drugiej ręki, ponieważ wytarta kierownica nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Obszycie kierownicy skórą najprawdopodobniej nie zwiększy wartości pojazdu, natomiast z pewnością doda mu atrakcyjności i prestiżu, co może się okazać przydatne, jeśli właściciel będzie zastanawiał się nad jego sprzedażą. Warto również wspomnieć, że koncerny samochodowe odchodzą od typowych tapicerek i w nowszych autach możemy zauważyć przede wszystkim elementy, które obszywane są skórą. Właśnie dlatego obszycie kierownicy skórą nie jest zbędnym luksusem, a podążaniem za duchem czasu i dostosowaniem swojego pojazdu do obecnie panujących trendów.