AB Baster

tel: 531 474 754

Popularne kolory tapicerek meblowych

Strona główna » Popularne kolory tapicerek meblowych

Po latach zapomnienia, meble tapicerowane znowu wracają do łask. Sprawdź, jakie są ich największe zalety, a także które kolory mebli tapicerowanych będą najmodniejsze w nadchodzącym sezonie.

Meble tapicerowane cechuje duża różnorodność

Ogromną zaletą tapicerowanych mebli jest ich różnorodność. Dzięki różnym wzorom, stylom wykończenia oraz kolorom tapicerki, pasować będą do każdego rodzaju wnętrza: zarówno nowoczesnego, jak i klasycznego oraz tradycyjnego. Materiały tapicerskie różnią się fakturami, grubością oraz stylem, które sprawiają, że meble te są nie tylko estetyczne, ale i praktyczne.

Łatwe w pielęgnacji, odporne na zabrudzenia oraz uszkodzenia zachowują swój estetyczny wygląd przez długie lata. Wystarczy konserwować je odpowiednimi środkami czystości, aby zachowywały wrażenie nowości. Meble tapicerowane na co dzień wystarczy przecierać zwilżoną szmatką z niewielką ilością mydła. Na rynku istnieją tapicerskie materiały plamoodporne, przydatne zwłaszcza wtedy, gdy w domu są dzieci.

Meble tapicerowane są komfortowe i łatwe w renowacji

Kolejną zaletą tapicerowanych mebli jest możliwość komfortowego wypoczynku, którą stwarzają. Miękkie, miłe w dotyku materiały, wysoka jakość wykonania oraz dbałość o szczegóły sprawiają, że relaks na nich to prawdziwa przyjemność! Sofy, fotele, kanapy i narożniki tapicerowane pomogą ci odprężyć się po ciężkim dniu i pogrążyć w regeneracyjnej drzemce. Meblom tapicerowanym ponadto łatwo jest nada drugie życie.

Jeśli na skutek upływu czasu tapicerka się zniszczy lub przetrze, możemy ją odświeżyć, wymieniając fragment tkaniny na nowy. Jeśli natomiast zmieniasz aranżację mieszkania i chcesz wprowadzić w nim inny styl lub dominujące kolory, nie musisz pozbywać się starych mebli tapicerowanych! Wystarczy zmienić w nich obicie, aby meble pasowały do nowego wystroju i służyły przez kolejne lata.

Oprócz czerni i bieli, do popularnych kolorów tapicerek meblowych należą jasne, pastelowe brązy, beże, szarości, żółcie oraz łagodne zielenie. Pastelowe, brudne róże to idealne kolory tapicerki do sypialni lub salonu. Niceo rzadziej klienci decydują się na mocne odcienie niebieskiego czy czerwonego.