AB Baster

tel: 531 474 754

Na czym polega zabudowa samochodu?

Strona główna » Na czym polega zabudowa samochodu?

Samochody o specjalistycznym zastosowaniu różnią się od tych produkowanych seryjnie. Jednym z elementów wyróżniających takie auta jest zabudowa. Co warto wiedzieć o zabudowach samochodowych? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Nieoceniona rola zabudowy samochodu

Zabudowa samochodu pozwala na to, aby całościowo przystosować dany samochód do pełnionej przez niego funkcji. W jej ramach dobiera się dokładnie takie elementy, które są potrzebne po to, aby dane auto mogło służyć do pracy. To, jaki dokładnie charakter ma zabudowa, zależy w dużej mierze od typu samochodu. Inna zabudowa sprawdzi się w aucie dostawczym, a inna w pojeździe przystosowanym do przewozu osób.

Zabudowy typu brygadówka

Zabudowa „brygadówka” umożliwia zwiększenie miejsca przeznaczonego dla pasażerów w samochodzie, a jednocześnie zachowanie przestrzeni ładunkowej. Jest to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu możliwy jest przewóz większej liczby osób wraz z ładunkiem. Wydzielona przestrzeń pasażerska jest oddzielona od przestrzeni ładunkowej i odpowiednio wyposażona, dzięki czemu osoby korzystające z zabudowy mogą podróżować w bezpiecznych i komfortowych warunkach.

Zabudowy busów

Zabudowy autobusowe umożliwiają przystosowanie samochodu typu bus do przewozu pasażerskiego. W przypadku mniejszych pojazdów, dzięki zabudowie możliwy jest przewóz 6-9 osób, natomiast w przypadku większych – kilkunastu. W zależności od tras, na jakich będą jeździć busy zabudowa będzie różna. W busach przemieszczających się na krótkich odcinkach zabudowa obejmuje usztywnione siedziska bez możliwości regulacji, często też miejsca stojące. Zupełnie inaczej wygląda zabudowa busów, które przewożą pasażerów na długich trasach. Takie busy mają wiele udogodnień, jak np. wygodne regulowane fotele, strefową klimatyzację czy wysokiej jakości nagłośnienie.

To właśnie dzięki zabudowom możliwe stało się powstanie różnego rodzaju pojazdów, np. food trucków, camperów, aut przeznaczonych do przewozu osób niepełnosprawnych oraz wielu innych. Opcja zabudowy pozwala dostosować samochód do indywidualnych potrzeb, dlatego warto skorzystać z naszych usług.