AB Baster

tel: 531 474 754

Jak odświeżyć wygląd mebli tapicerowanych?

Strona główna » Jak odświeżyć wygląd mebli tapicerowanych?

Meble tapicerowane wyglądają po prostu pięknie. Są najchętniej kupowane. Nadają uroku salonom. Często przytulności i poczucia komfortu. Szczególnie, jeśli tapicerki są miłe i przyjemne w dotyku. Oferta jest bardzo bogata, ale warto zwrócić uwagę na jakość obicia, żeby wystarczyło nam w dobrym stanie na długo. Ale wiadomo, po pewnym czasie nawet najlepsze materiały bledną, wycierają się. I co wtedy zrobić?

Moda czy wygoda

Meble tapicerowane od lat są w modzie. Sofa, kanapa, pokryte pięknym wzorem znajdą swoje miejsce w każdej aranżacji. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać tkaninę, a osiągniemy zaplanowany efekt. W zasadzie technologia obić nie zmieniła się na przestrzeni lat, ale zmieniła się jakość, trwałość i kolorystyka materiałów. Dlatego właśnie można kreować indywidualne aranżacje. Często meble tapicerowane posiadają schowki na pościel. Meble tapicerowane z takim rozwiązaniem są wygodne i praktyczne, a pod względem estetyki wykonania zachowują wysoki standard. Pozwalają zaoszczędzić miejsce, a do tego jeszcze można w nich przechowywać pościel czy inne rzeczy.

Wady mebli tapicerowanych, a może to właśnie ich zalety?

Niestety meble tapicerowane są podatne na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Dlatego należy dbać o ich pielęgnację i konserwację. Niektóre obicia są tak uszyte, aby możne je było zdejmować, ale to raczej rzadkość. Wiadomo, że z upływem lat materiał wyblaknie, może się przetrzeć. Jednak to jest właśnie szansa na odświeżenie naszego salonu, jadalni czy sypialni. Wymieniają tapicerkę, inwestując w nową jakość, nowe kolory odmieniamy nasz codzienny świat. Tym małym ruchem możemy poczuć się jakbyśmy zrobili rewolucję w domu