AB Baster

tel: 531 474 754

Jakie są najpopularniejsze materiały tapicerskie?

Strona główna » Jakie są najpopularniejsze materiały tapicerskie?

Materiały tapicerskie to tkaniny, które służą do obijania mebli, w tym foteli domowych i samochodowych oraz mebli wypoczynkowych. Jakie materiały stosuje się w tym przypadku najczęściej?

Skaj, czyli skóra ekologiczna

W dobie większej dbałości o dobro zwierząt i ekologię, coraz większą popularnością cieszą się imitacje skóry. To przede wszystkim skaj, który jest tańszy od skóry naturalnej, a także łatwy w pielęgnacji. Co ciekawe, materiał ten znajduje zastosowanie również w tapicerstwie samochodowym, którym zajmujemy się w naszej firmie.

Altara

Altara to inaczej sztuczny zamsz. To gładki i wytrzymały materiał, który gwarantuje efekt estetycznego cieniowania. Dodatkowo altara jest miękka i bardzo przyjemna w dotyku, co również ma istotny wpływ na komfort jej użytkowania. Warto wspomnieć także o tym, że jest odporna na ścieranie się, co ma istotne znaczenie w przypadku mebli.

Szenil wiskozowy

Wśród popularnych tkanin obiciowych wskazuje się dodatkowo na tzw. szenil wiskozowy. Wykonany jest głównie z połączenia akrylu z poliestrem, dzięki czemu wyróżnia się miękką i delikatną strukturą. Ma jednak kilka wad, w tym przede wszystkim szybko chłonie zabrudzenia. Trzeba więc pamiętać o jego regularnym czyszczeniu.

Plusz

Lista popularnych tkanin obiciowych nie mogłaby obyć się bez pluszu. To kolejny materiał niezwykle przyjemny w dotyku, który wyróżnia się przede wszystkim bardzo delikatnym połyskiem, co nadaje mu elegancji. Ma dodatkowo wysoką wytrzymałość, co sprawia, że jako tkanina obiciowa może być użytkowana przez długi czas.

Welur

Welur to miękki materiał cechujący się subtelnym połyskiem. Miękki, z pluszową strukturą, a przez to bardzo przyjemny w dotyku, świetnie sprawdza się w przypadku eleganckich sof salonowych oraz foteli.

Jak widać lista popularnych materiałów tapicerskich jest dość długa i obejmuje wiele różnych tkanin. Jeśli szukasz firmy, która zajmuje się tapicerstwem meblowo-samochodowym, a także oferuje różnego rodzaju akcesoria w tym zakresie, to serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.