AB Baster

tel: 531 474 754

Co można oddać do tapicera?

Strona główna » Co można oddać do tapicera?

Tapicerowanie to rodzaj ciężkiego szycia, które polega na wyściełaniu i obijaniu skórą, tkaninami albo innym typem materiału różnego rodzaju mebli oraz innych przedmiotów. Jest to bardzo dekoracyjna technika i obecnie znów staje się coraz bardziej modna. Dlatego warto dowiedzieć się, co możemy w ten sposób odnowić albo zupełnie zmienić i przystosować do aktualnego stylu, w jakim zamierzamy urządzić nasze mieszkanie.

Jakie przedmioty możemy tapicerować?

Do tapicera możemy oddać bardzo różne meble, w tym najczęściej te, które są przeznaczone do odpoczynku i siedzenia. Są to przede wszystkim kanapy, sofy, narożniki, łóżka, zestawy wypoczynkowe, a także krzesła, pufy i fotele. Tapicer przywróci nowy wygląd wszelkim meblom, których stare pokrycie uległo zniszczeniu, przetarło się albo poplamiło, ale zajmie się również tymi, których wygląd nam się po prostu znudził i chcemy go zmienić.

Warto również wiedzieć, że w zakładzie tapicerskim możemy dodać miękkie wyściełanie z tkaniny do niektórych mebli, które nie były wcześniej tapicerowane, w tym na przykład krzeseł czy stołeczków. Poza tym tapicerować możemy też zagłówki łóżek, co znacznie zwiększy nasz komfort nocnego wypoczynku i ułatwi wieczorny relaks z książką lub laptopem w łóżku. Tapicerowane wykończenie mogą mieć również nasze ściany, ponieważ istnieją już specjalne panele nadające się do tego. W ten sposób możemy wykończyć całość lub fragment ściany, aby nadać jej szczególnej miękkości, przytulności albo ją wygłuszyć.

Czy warto tapicerować meble?

W dzisiejszych czasach nie tylko żyjemy szybko, ale też szybko wymieniamy wszystko to, co nam się znudzi lub zużyje. Nie zawsze jest to jednak dobra taktyka, choćby w przypadku mebli, ponieważ często te starsze egzemplarze, mimo że na pierwszy rzut oka trochę podniszczone, to wykonane zostały z bardzo solidnych materiałów, które przetrwają długo. Dlatego jak najbardziej warto tapicerować meble, przywracać im piękny wygląd, tak aby były znów wygodne i stylowe. Mamy do wyboru tak wiele różnorodnych tkanin do tapicerowania, że z łatwością dobierzemy taką, która będzie pasowała do stylu naszego mieszkania, a taki odnowiony mebel posłuży nam w bardzo dobrym stanie jeszcze przez wiele lat.