AB Baster

tel: 531 474 754

W jakich stylach wnętrzarskich najlepiej sprawdzają sie meble tapicerowane?

Strona główna » W jakich stylach wnętrzarskich najlepiej sprawdzają sie meble tapicerowane?

Tapicerowane meble wypoczynkowe to podstawa wyposażenie każdego salonu, ale warto je wprowadzać również do innych pomieszczeń. Meble tego typu są bardzo wygodne, a dzięki ogromnemu wyborowi różnorodnych tapicerek można je dopasować do każdego stylu wnętrzarskiego. W zależności od gustu i indywidualnych upodobań można łatwo dobrać odpowiednią tapicerkę do swojego mieszkania. We wpisie przedstawiamy pomysły na aranżacje wnętrz, w których meble tapicerowane sprawdzą się najlepiej.

Styl nowoczesny

Wnętrza urządzone w tym stylu charakteryzują się prostotą, minimalizmem i funkcjonalnością. Zaletą tego stylu jest fakt, że pasuje zarówno do małych mieszkań, jak i okazałych domów. Wnętrze urządzone w nowoczesnym stylu pozbawione jest zbędnych ozdób, dekoracją jest jakość i design mebli. Elementy wystroju często mają geometryczne kształty. Zasadą przestrzeganą w stylu nowoczesnym jest używanie niewielkiej ilości kolorów. Zazwyczaj są to stonowane barwy, mocniejsze akcenty można dodać w postaci kolorowych dodatków. W salonie utrzymanym w tym stylu sprawdzi się nowoczesny tapicerowany narożnik. Powinien mieć prosty kształt, pozbawiony zaokrągleń i zbędnych ozdób. Dobrze sprawdzi się szara tapicerka lub jasna skóra. W mniejszych salonach warto postawić na prostą sofę rozkładaną. Meble tapicerowane mogą znaleźć się też w kuchni – idealnie będą pasowały tapicerowane krzesła z metalowymi nogami.

Styl glamour

Ten styl to idealna propozycja dla wszystkich, którzy kochają luksus, blask i błysk. Wnętrze urządzone w stylu glamour powinno być, szykowne i niebanalne. Taki wystrój pozwala na łączenie ze sobą pozornie niepasujących elementów, takich jak nowoczesne i barokowe meble. Projektując wnętrze w tym stylu warto wykazać się kreatywnością. Można wprowadzić zarówno wyraziste barwy, jak i bardziej stonowane kolory. Obowiązkowym elementem wnętrza w stylu glamur są pikowane meble tapicerskie. W salonie nie powinno zabraknąć masywnej, pikowana sofa. W sypialni warto wykorzystać łóżko z tapicerowanym zagłówkiem i pikowaną pufę. Dobrze sprawdzają się pluszowe lub satynowe tkaniny tapicerskie lub elementy skórzane.

Styl skandynawski

Jednym z obecnie najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz jest właśnie styl skandynawski. Jego charakterystyczną cechą jest utrzymanie pomieszczeń w bieli oraz jasnych delikatnych kolorach, takich jak beż czy szarość. Wnętrze urządzone w tym stylu z założenia ma być ascetyczne, ale jednocześnie ciepłe i przytulne. W wystroju wnętrza wykorzystuje się naturalne materiały. Bardzo ważne jest wygoda i komfort mieszkańców, co przejawia się w wykorzystywaniu sof, foteli i krzeseł z tapicerowanymi, miękkimi obiciami. Dobrym pomysłem może być lniane lub bawełniane obicie albo po prostu beżowa tapicerka z dowolnego materiału.

Meble tapicerowane można wpasować do wnętrza w każdym stylu. Wystarczy dobrać odpowiedni kształt i oczywiście materiał obiciowy. Korzystając z usług naszej firmy, można również dopasować stare meble do nowego wystroju wnętrza, zmieniając jedynie obicie.