AB Baster

tel: 531 474 754

Jak dobrać materiał na podsufitkę samochodową?

Strona główna » Jak dobrać materiał na podsufitkę samochodową?

Niektóre elementy samochodu z czasem się zużywają i nie wyglądają zbyt estetycznie. Kierowcy, którym zależy na utrzymaniu pojazdu w dobrym stanie, często decydują się na ich wymianę. Mowa tutaj na przykład o podsufitce samochodowej, która oprócz funkcji dekoracyjnej, zapewnia również izolację. Jednak podczas wymiany tego elementu zwykle pojawia się pytanie, jaki materiał najlepiej wybrać. Czym się kierować dobierając tkaninę na podsufitkę samochodową?

Czym powinien się wyróżniać materiał na podsufitkę?

Tkaniny samochodowe pełnią nie tylko funkcje praktyczne, ale również wpływają na estetykę pojazdu. Warto wziąć to pod uwagę, wybierając materiał na podsufitkę. Zarówno w przypadku podsufitki, jak i foteli warto sięgać po tkaniny tapicerskie, ponieważ wyróżniają się dobrą jakością, a renowacja samochodu przy ich pomocy z pewnością będzie inwestycją na lata. Wśród kierowców wybierających materiał na podsufitkę dużą popularnością cieszy się przede wszystkim welur.

Dzięki temu, że materiał jest laminowany, można go łatwo i dokładnie dopasować do powierzchni dachu. Jest to szczególnie ważne w przypadku aut, których właściciele chcą ukryć zagłębienia i nierówności. Niektórzy kierowcy decydują się również na podsufitkę ze skaju, który może być laminowany i perforowany. Taki materiał wymaga jednak specjalnej konserwacji. Skaj cieszy się zainteresowaniem głównie ze względu na to, że nadaje wnętrzu pojazdu elegancji.

Zalety tkaniny żakardowej

Tapicer, do której wybierze się kierowca poszukujący materiału na podsufitkę, z pewnością zaproponuje mu tkaniny żakardowe. Sprawdzają się one świetnie nie tylko na podsufitce, ale również na boczkach. Właściciele pojazdów doceniają je również za łatwość czyszczenia. W tym celu wystarczy kupić bawełnianą ściereczkę. Co więcej, jeżeli zostaną odpowiednio zaimpregnowane, to nie będą podatne na wchłanianie wilgoci.

Żakardowe podsufitki wyglądają bardzo dobrze w połączeniu z welurowymi fotelami, które również można zaimpregnować, aby cieszyć się estetycznym wyglądem wnętrza samochodu jak najdłużej. Wybierając materiał na podsufitkę, warto kierować się przede wszystkim wygodą użytkowania, a także kwestiami estetycznymi. Niektórzy kierowcy decydują się też na tkaniny skórzane, jednak wymagają one szczególnej pielęgnacji.