AB Baster

tel: 531 474 754

Czym charakteryzuje się materiał do tapicerowania siedzeń autobusowych?

Strona główna » Czym charakteryzuje się materiał do tapicerowania siedzeń autobusowych?

Tkaniny, których używa się do obijania siedzeń w transporcie publicznym muszą spełniać szereg kryteriów tak, aby były produktami na lata. O jakie dokładnie kryteria chodzi oraz dlaczego ma to tak duże znaczenie? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Wymagania, które muszą spełniać materiały tapicerskie

Tkaniny, które używane są do tapicerowania siedzeń w pojazdach transportu publicznego muszą być wytrzymałe, odporne na zabrudzenia oraz łatwe jeśli chodzi o ich utrzymanie. Nie są to jednak jedyne istotne kryteria. Oczywiście powinny być one także estetyczne i wygodne dla pasażerów, co pozwoli im na maksymalny komfort podczas siedzenia. Komfort będzie miał szczególnie istotne znaczenie w tzw. autokarach dalekobieżnych, które przeznaczona są do jazdy na dalszych trasach.

Profesjonalny i estetyczny wygląd

Ważnym kryterium, które powinny spełniać tkaniny używane do tapicerowania siedzeń w autobusach jest również ich wygląd.  Ma to znaczenie ze względu na fakt, że wygląd takiego pojazdu w pośredni sposób będzie wskazywał także na jakość usług przewoźnika. Jeśli więc fotele już po krótkim czasie użytkowania stają się przetarte oraz wysoce nieestetyczne, to ryzykuje się odstraszenie klientów. Dlatego też tapicerstwo samochodowe oraz autobusowe to dziedziny, w przypadku których poza funkcjami praktycznymi koniecznie trzeba zwrócić uwagę właśnie na estetykę.

Odporność na wycieranie

Nie można zapomnieć dodatkowo o tym, że tkaniny te muszą być maksymalnie odporne na wycieranie się. Elementy odzieży oraz dodatków takie jak ćwieki oraz zamki to niestety łatwy sposób na to, aby na materiale bardzo szybko pojawiły się uszkodzenia, jeśli nie będzie on odpowiednio solidny. Jakość odgrywa więc w tym przypadku absolutnie kluczową rolę i nie można o niej zapominać.

Jak doskonale widać, materiał do tapicerowania siedzeń autobusowych musi spełniać kilka różnych kryteriów, z których każdy jest niemniej istotny. Jeśli poszukujesz właśnie takiej tkaniny, to koniecznie się z nami skontaktuj i sprawdź, jak możemy Ci pomóc.