AB Baster

tel: 531 474 754

Jakie są różnice pomiędzy gąbką i pianką tapicerską?

Strona główna » Jakie są różnice pomiędzy gąbką i pianką tapicerską?

Tapicerstwo jest rodzajem rzemiosła, które zajmuje się wyścielaniem i naprawą mebli. Tapicer w swojej pracy wykorzystuje różnego typu materiały.

Co to jest pianka tapicerska?

Pianka tapicerska produkowana jest z poliuretanu, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, dodawane są do niego różna substancje, które warunkują jego późniejsze właściwości. Pianka tapicerska dostępna jest w różnych rozmiarach, a poszczególne modele różnią się od siebie sztywnością i gęstością. Na szeroką skalę wykorzystywane są w branży meblowej. Producenci oraz tapicerzy używają ją do produkcji mebli tapicerowanych. Wykorzystywana jest także do produkcji materacy. Przy wyborze należy kierować się parametrami pianek, z których najważniejsza jest ich gęstość, mająca wpływ na ich twardość. Im większa gęstość pianek, tym wyższa jest jakość i wytrzymałość na odkształcenia. Pianka skrywa się pod materiałem, więc jest niewidoczna, a przez to niedoceniana, ale bez niej trudno byłoby uzyskać miękkie i wygodne meble.  

Gąbka tapicerska – synonim pianki?

W branży tapicerskiej i meblarskiej bardzo popularnym terminem, zamiennie stosowanym do pianki, jest gąbka tapicerskaTaką nazwą posługują się również sprzedawcy. W obu przypadkach materiał ma te same parametry techniczne, tak więc używanie tych terminów zamiennie, jest powszechnie stosowane. Bez pianki nie byłoby wygodnych i trwałych mebli. Gąbka musi być właściwie dobrana, by spełniała swoje podstawowe zadanie. Bardzo ważnym czynnikiem jest grubość pianki, jej skład oraz twardość. Pianka przeznaczona do produkcji mebli powinna posiadać także atest higieniczny. Dobry tapicer potrafi za pomocą odpowiedniego dobranego materiału odnowić meble nadszarpnięte zębem czasu i nadać im w ten sposób drugie życie. Do renowacji swoich mebli wybierzmy firmę BASTER. Nie zawsze stare meble trzeba zastępować nowymi, meble po renowacji mogą służyć przez wiele lat i cieszyć oko domowników, jak i budzić zachwyt gości.