AB Baster

tel: 531 474 754

Charakterystyka ozdób tapicerskich

Strona główna » Charakterystyka ozdób tapicerskich

Meble tapicerowane to podstawa każdego domu i biura. W przeciwieństwie do nietapicerowanych są wygodne, a do tego bardzo dobrze się prezentują.

Jakość mebli tapicerowanych

Trwałość i solidność powinny być tymi cechami, którymi podczas zakupu należy się kierować. Często jednak klienci odwiedzają sieciówki, wybierając produkt z reklamy, który może i pięknie wygląda, ale z którym są problemy już w krótkim czasie. Warto korzystać firm świadczących usługi tapicerskie jak AB BASTER, ponieważ realizowane projekty są wykonywane nie tylko zgodnie z projektem i dbałością o szczegóły, ale przede wszystkim z wykorzystaniem materiałów wysokiej jakości, w tym również ozdób tapicerskich. Dzięki temu można być pewnym, że inwestycja przetrwa długi czas i zawsze będzie się dobrze prezentować. Zawsze warto stawiać przede wszystkim na jakość.

Ozdoby tapicerskie

W pierwszym kontakcie z meblami zwraca się uwagę na kolor i deseń obicia oraz jego kształt. Dopiero po zbliżeniu dostrzega się szczegóły w postaci szycia, a przede wszystkim ozdób tapicerskich, które subtelnie nadają charakteru danemu elementowi wyposażenia. Wiele zależy od tego, w jakim stylu są tworzone, tak i sposób ukrycia lub ich wyeksponowania jest różny. Zaczynając od podstaw, będą to rolki, kółka, stopki i nóżki meblowe, które mogą być subtelne i zamaskowane lub większe i stanowić o charakterze np. sofy. W przypadku niektórych wyrobów można zastosować ozdobne zawiasy, które pięknie się prezentują. Klasyczną formą ozdoby mebli tapicerowanych są guziki obszyte danym materiałem czy przyozdobione kryształkiem, ale często można spotkać niepokryte niczym, co sprawdza się w meblach ze stylu rustykalnego. Podobnie zresztą sprawa wygląda w przypadku gwoździ ozdobnych, które w ten rodzaj aranżacji wpisują się doskonale i nadają meblom dosyć surowego, ale i ciekawego wyglądu. Pośród ozdób wyróżnić należy także zamki suwakowe, które można dopasować do kolorystyki danego mebla i w ten sposób subtelnie ukryć.