AB Baster

tel: 531 474 754

Jaki rodzaj obicia najlepiej sprawdza się w samochodach osobowych?

Strona główna » Jaki rodzaj obicia najlepiej sprawdza się w samochodach osobowych?

Tapicerka samochodowa to ważny element wyposażenia każdego pojazdu. Wpływa nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim na walory wizualne oraz funkcjonalność pojazdu. Ze względu na intensywne użytkowanie, tapicerka ulega uszkodzeniom i zabrudzeniu. Sprawdź, jaki rodzaj obicia sprawdza się w samochodach osobowych.

Rodzaje tapicerki

Na komfort użytkowania pojazdu wpływ mają rozwiązania w nim zastosowane, w tym również rodzaj tapicerki. Powinna być ona dostosowana do charakteru pasażerów, którzy będą korzystać z pojazdu. Dlatego na rynku tapicerstwa samochodowego dostępne są rozwiązania dla użytkowników dorosłych, jak również dzieci, czy zwierząt.

Tapicerka materiałowa

Powszechnie stosowanym rozwiązaniem w samochodach jest tapicerka materiałowa. Jest to najtańszy i jednocześnie najmniej atrakcyjny sposób wykończenia samochodu osobowego. Najczęściej dostępna jest w podstawowych wersjach kolorystycznych, co nie zwiększa wartości zakupu pojazdu. Tapicerka materiałowa bywa często szorstka w dotyku i ma nieatrakcyjną kolorystykę. Jej łatwa w czyszczeniu. Powstałe zabrudzenia nie wchłaniają się głęboko, przez co wystarczy zwykła szmatka i woda, by usunąć plamy.

Tapicerka welurowa

Tapicerka welurowa prezentuje się bardzo efektownie. Pozwala stworzyć przytulne i nowoczesne wnętrze samochodu. Welur jest miękki w dotyku i zachowuje swoje właściwości estetyczne niezależnie od pory roku. Niestety ten rodzaj materiały szybko się brudzi – przyjmuje kurz, brud oraz płyny. Łatwo przyjmuje wilgoć, powodując nieprzyjemny zapach wewnątrz pojazdu.

Tapicerka skórzana

W samochodach wysokiej klasy najczęściej stosowana jest tapicerka skórzana. Jest odporna na zabrudzenia, a jej czyszczenie jest niezwykle łatwe. Charakteryzuje ją wysoka jakość materiału oraz samego wykonania, przez co w porównaniu do innych materiałów jest najdroższa.