AB Baster

tel: 531 474 754

Kanapa skórzana czy welurowa – która lepiej się sprawdzi w salonie?

Strona główna » Kanapa skórzana czy welurowa – która lepiej się sprawdzi w salonie?

Kanapa to jeden z najważniejszych elementów wystroju każdego salonu. Sprawia ona, że goście mogą wygodnie wypocząć, domownicy wspólnie się spotkać, a weekendowy relaks przed telewizorem jest znacznie przyjemniejszy. Warto jednak pamiętać, że wybór odpowiedniej kanapy nie jest prostym zadaniem. Pod uwagę należy bowiem wziąć wiele czynników. Jaka propozycja sprawdzi się lepiej: skórzana, czy welurowa? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze kanapy?

Przed podjęciem decyzji o wyborze kanapy konieczne jest wzięcie pod uwagę kilku podstawowych elementów. Jedną z najważniejszych kwestii jest to, jak będzie użytkowany taki mebel. Czy będzie służył do spania? A może jedynie do wypoczynku w ciągu dnia? Jak duża jest nasza rodzina? A może mieszkamy solo? Czy mamy zwierzaki? A może mamy dzieci? 

Odpowiedź na te pytania pozwoli nam sprawdzić, czy potrzebujemy kanapy o podwyższonej odporności na uszkodzenia, czy też standardowej propozycji. 

Jakie obicie wybrać: skórę, czy welur?

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, zachodzi pytanie: jaki rodzaj obicia warto wybrać? Dwie najpopularniejsze opcje to skóra oraz welur. Która propozycja jest korzystniejsza? Wiele zależy, tak jak już wspomnieliśmy, od sposobu użytkowania. Okazuje się bowiem, że skóra naturalna jest odporniejsza na uszkodzenia mechaniczne. To sprawia, że nadaje się do stosowania nawet w przypadku dzieci lub zwierząt domowych. Z kolei kanapa welurowa jest niezwykle elegancka i przyjemna w dotyku. Jej ciekawy charakter sprawia też, że salon nabiera zupełnie nowego wyrazu.

Jeśli więc chcesz skorzystać z zalet mebli tapicerowanych, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty.