AB Baster

tel: 531 474 754

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z tapicerki samochodowej?

Strona główna » Jak usunąć nieprzyjemny zapach z tapicerki samochodowej?

Komfort jazdy samochodem zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest czystość panująca we wnętrzu pojazdu oraz świeży zapach, odczuwalny tuż po otwarciu drzwi. Niekiedy zdarza się jednak, że tapicerka samochodowa jest zaniedbana i zaburza nasze odczucia. Co zrobić, żeby usunąć nieprzyjemną woń? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Jak dbać o tapicerkę w samochodzie?

Sposobem na to, by cieszyć się świeżym zapachem tapicerki samochodowej, jest regularna dbałość o jej stan. Kluczowe znaczenie ma systematyczne czyszczenie całego samochodu i zapobieganie powstawaniu plam. Okazuje się bowiem, że to płynne zanieczyszczenia, które wnikają w strukturę tapicerki, stanowią jeden z największych problemów.

O stan tapicerki należy dbać szczególnie mocno w czasie sezonu jesienno-zimowego. Do wnętrza samochodu może dostawać się bowiem większa ilość wilgoci np. poprzez brudne buty. Konieczne jest więc regularne czyszczenie dywaników oraz sprawdzanie stanu klimatyzacji w pojeździe.

Co zrobić z nieprzyjemnym zapachem tapicerki samochodowej?

Jeśli jednak mimo naszych starań z tapicerki unosi się nieprzyjemny zapach lub gdy dopiero kupiliśmy pojazd, a poprzedni właściciel nie dbał o jego stan, warto wykorzystać nowoczesne sposoby, które pozwolą na odzyskanie jej świeżości.

Aby pokonać nieprzyjemny zapach, warto przeprowadzić profesjonalne pranie tapicerki, które usunie różnego typu zanieczyszczenia. Innym ważnym sposobem jest przeprowadzenie tzw. ozonowania, czyli procesu, który odświeża wnętrze pojazdu. Na uwagę zasługują też specjalne środki np. w postaci pianek, które zapewniają estetyczny wygląd tapicerki i nadają jej przyjemny zapach.