AB Baster

tel: 531 474 754

Jakie rodzaje krzeseł można poddać tapicerowaniu?

Strona główna » Jakie rodzaje krzeseł można poddać tapicerowaniu?

Bardzo cieszy fakt, że w dzisiejszym świecie coraz większe uznanie zyskuje idea zero waste, a także nadawanie przedmiotom drugiego życia. Świetnym sposobem na to, by być bardziej ekologicznym, a jednocześnie stworzyć ciekawą przestrzeń jest tapicerowanie mebli, w tym krzeseł. Jednak czy wszystkie rodzaje krzeseł można poddać takiemu zabiegowi? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Jakie krzesła można tapicerować?

Tapicerowanie to proces, który dzięki nowoczesnym technikom i efektywnym narzędziom, daje bardzo duże możliwości. Warto jednak pamiętać o dość logicznej zasadzie, że tapicerowaniu mogą podlegać jedynie krzesła, które wcześniej też posiadały tapicerowane elementy. Chodzi bowiem o ich odnowienie i odświeżenie, a nie zupełne przekształcenie.

Ważne jest także to, by odnawiać jedynie krzesła, których konstrukcja wyróżnia się dobrym stanem. Krzesła powinno być przecież nie tylko piękne, ale również solidne i bezpieczne. Szczególne znaczenie ma stabilność stelażu i nóg.

Oczywiście to, czy dane krzesło nadaje się do tapicerowania, czy nie, warto ustalić ze specjalistą. Jeśli więc posiadasz mebel, któremu chcesz nadać drugie życie, skontaktuj się z nami – usługi tapicerskie Kraków.

Dlaczego warto tapicerować krzesła?

Jednak dlaczego w czasach, kiedy mamy wszystko na wyciągnięcie ręki, warto poddawać krzesła tapicerowaniu? Przede wszystkim dlatego, że jak już wspomnieliśmy, jest to świetny sposób na odciążenie środowiska naturalnego i wykorzystanie przedmiotów, które już znajdują się w obiegu.

Dodatkowo tapicerowaniu często poddawane są meble “z duszą” – zabytkowe, mające za sobą historię, pamiątkowe. Nawet niewielkie zabiegi mogą sprawić, że taki mebel odzyska swój dobry wygląd i stanie się częścią modnego, starannie zaaranżowanego pomieszczenia.