AB Baster

tel: 531 474 754

Uszkodzona tapicerka na meblach. Wymienić czy naprawić?

Strona główna » Uszkodzona tapicerka na meblach. Wymienić czy naprawić?

W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie wiele przedmiotów jest szybko wymienianych i zastępowanych przez nowsze wersje. Czy jednak zawsze jest to najlepsze wyjście? I co się bardziej opłaca: wymiana mebli, czy naprawa zniszczonej tapicerki? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Co się opłaca: wymiana mebli czy naprawa tapicerki?

Rosnący konsumpcjonizm sprawia, że jedną z najpopularniejszych opcji jest ciągła wymiana wszystkiego na nowe. Nie zawsze jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Przykładem mogą być meble. Niektóre z nich mają za sobą długą historię i są tzw. meblami z duszą. Co więcej, nawet nowoczesne, kupione w sieciówkach komplety mogą przywodzić nam na myśl miłe wspomnienia i wiązać się z ważnymi dla nas wydarzeniami. W takich sytuacjach doskonałym rozwiązaniem jest naprawa uszkodzonej tapicerki. Taki proces nadaje meblom drugie życie i sprawia, że mogą one służyć nam jeszcze przez wiele lat.

Naprawianie mebli jest także świetną opcją dla osób, które chcą żyć bardziej ekologicznie i którym leży na uwadze dobro naszej planety.

Dlaczego naprawiać tapicerkę w meblach?

Korzyści, jakie daje naprawa mebli tapicerowanych są ogromne. Doceniają je szczególnie osoby przywiązujące wagę do wartości sentymentalnych i lubią otaczać się pięknymi, ciekawymi przedmiotami.

O czym warto jednak pamiętać, kiedy decydujemy się na naprawę uszkodzonej tapicerki meblowej?

Oto kilka ważnych elementów:

  • jednym z najważniejszych czynników opłacalności całego procesu jest to, czy konstrukcja mebla jest uszkodzona, czy też znajduje się w dobrym stanie,
  • renowację mebla można przeprowadzić samodzielnie, ale znacznie lepiej jest skorzystać z profesjonalnej pomocy naszego zakładu tapicerskiego w Krakowie – zarówno jeśli chodzi o sam proces, jak i ocenę stanu mebla.