AB Baster

tel: 531 474 754

Czy meble tapicerowane sprawdzą się w domu ze zwierzętami?

Strona główna » Czy meble tapicerowane sprawdzą się w domu ze zwierzętami?

Meble tapicerowane to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą stworzyć wygodny i stylowy dom. Są nie tylko atrakcyjne, ale także trwałe i łatwe do czyszczenia. Co więcej, dzięki odpowiedniemu doborowi tkaniny, ich pięknem mogą się cieszyć nawet właściciele zwierząt. O czym warto jednak pamiętać?

Meble tapicerowane a zwierzęta domowe

Praktyka pokazuje, że meble tapicerowane to doskonałe rozwiązanie dla osób, które kochają zwierzęta. Wykorzystane do ich tworzenia tkaniny są miękkie i wygodne, ale jednocześnie trwałe. To sprawia, że mogą wytrzymać kontakt z pazurami kotów i psów. Są również łatwe do czyszczenia, co czyni je dobrą propozycją dla właścicieli zwierząt domowych, którzy chcą, aby ich meble wyglądały jak najlepiej. Na uwagę zasługuje także fakt, że meble tapicerowane mogą być odnowione, jeśli z czasem ulegną uszkodzeniu lub poplamieniu. Proces ten można przeprowadzić w naszym zakładzie tapicerskim w Krakowie.

Jak wybrać meble tapicerowane do domu ze zwierzętami?

Wybierając tkaniny tapicerskie do domów przyjaznych zwierzętom warto rozważyć kilka dostępnych opcji. Naturalne tkaniny, takie jak bawełna i len są oddychające i wygodne, ale mogą nie być tak trwałe jak tkaniny syntetyczne. Z kolei skóra może być trudna do czyszczenia. Popularnym wyborem jest mikrofibra, która jest odporna na plamy i łatwa do utrzymania w dobrym stanie.

Jakie są dodatkowe porady dotyczące utrzymania mebli tapicerowanych w domu przyjaznym zwierzętom?

Oto najważniejsze z nich:

  • regularne odkurzanie pomoże usunąć brud i włosy z tkaniny i utrzymać jej świeży wygląd,
  • rozlane płyny należy natychmiast wyczyścić za pomocą wilgotnej szmatki lub gąbki,
  • ostatecznością może być użycie narzut lub pokrowców, które jeszcze bardziej chronią meble tapicerowane przed uszkodzeniami.