AB Baster

tel: 531 474 754

Które tkaniny obiciowe są najłatwiejsze do czyszczenia?

Strona główna » Które tkaniny obiciowe są najłatwiejsze do czyszczenia?

Podczas zakupów tkanin tapicerskich, może być trudno zdecydować, który z nich jest najlepszym wyborem. 

Co wyróżnia wysokiej jakości tkaninę tapicerską?

Podczas zakupów tkanin tapicerskich, ważne jest, aby szukać wysokiej jakości materiałów, które będą trwać przez lata. Włókna naturalne, takie jak bawełna, len i wełna to dobry wybór, ponieważ są trwałe i długotrwałe. Włókna syntetyczne takie jak poliester i nylon są z kolei odporne na blaknięcie i plamienie.

Ważne jest również, aby szukać tkanin, które mają plamoodporne lub hydrofobowe wykończenie tak, aby były łatwiejsze do czyszczenia.

Które tkaniny tapicerskie są najłatwiejsze do czyszczenia?

Szukając tkanin tapicerskich, które są łatwe do czyszczenia, ważne jest, aby rozważyć rodzaj tkaniny, którą wybierasz. Włókna naturalne takie jak bawełna i len mogą być prane ręcznie z łagodnym detergentem, podczas gdy włókna syntetyczne takie jak poliester i nylon powinny być czyszczone punktowo wilgotną szmatką lub gąbką. Tkaniny z mikrofibry są również dobrym wyborem, ponieważ nie tracą szybko swojego kształtu lub koloru. Ponadto niektóre tkaniny posiadają specjalne wykończenia, które ułatwiają ich czyszczenie.

Dlaczego warto stosować plamoodporne tkaniny tapicerskie?

Stosowanie plamoodpornych i łatwych w czyszczeniu tkanin tapicerskich jest korzystne z wielu względów. Nie tylko tkaniny te wyglądają świetnie przez lata, ale również wymagają mniej konserwacji niż inne rodzaje materiałów. Oznacza to, że nie będziesz musiał się martwić o spędzanie czasu na szorowaniu plam. To sprawia również, że stosowanie plamoodpornych i łatwych do czyszczenia tkanin tapicerskich może pomóc w ochronie mebli przed uszkodzeniami spowodowanymi przez rozlane płyny. A przecież wypadki zdarzają się w najmniej oczekiwanym momencie.