AB Baster

tel: 531 474 754

Gdzie kupić materiały i akcesoria tapicerskie?

Strona główna » Gdzie kupić materiały i akcesoria tapicerskie?

Niemal wszystkie meble wypoczynkowe, a także zdecydowana większość krzeseł i ław jest starannie obijana odpowiednimi tkaninami, co pozwala na uzyskanie estetycznego wyglądu i wysokiego komfortu ich eksploatacji. Podobnie dzieje się w przypadku pojazdów, w których w taki sposób wykańczane się nie tylko siedziska, ale również różne elementy wnętrza czy kokpitu od podsufitki po boczki drzwi. By móc przygotować odpowiednie wyposażenie niezbędne okazują się jednak wysokiej jakości artykuły tapicerskie. W Krakowie są one dostępne w ofercie Zakładu Tapicerskiego Baster, prowadzącego ich sprzedaż hurtową, a ponadto zajmującego się usługami tapicerskimi oraz wykonywaniem zabudów do samochodów nowych i używanych. Przekonajmy się, co będzie potrzebne do prac tego rodzaju.

Co jest potrzebne przy pracach tapicerskich?

Do wykonywania prac tapicerskich są potrzebne materiały pozwalające na stworzenie elastycznego wypełnienia, które będzie amortyzowało wywierany nacisk i zapewni odpowiedni poziom komfortu użytkownikowi danego elementu, a także zachowa nadany mu kształt przez cały okres eksploatacji, wpływając na wygląd całości. W tym celu wykorzystywane są różnego rodzaju gąbki i pianki z tworzywa sztucznego o charakterystyce dopasowanej do danego zastosowania. Poza nimi konieczna okaże się tkanina obiciowa, która będzie odporna na zabrudzenia i ścieranie, a także pozytywnie przełoży się na to, jak będzie prezentować się gotowy wyrób. Tapicerzy najczęściej sięgają po skórę naturalną lub syntetyczną, a także gruby welur czy niezwykle miłą w dotyku alcantrę.

Gdzie szukać artykułów tapicerskich?

Największy wybór artykułów tapicerskich można znaleźć w ofercie specjalistycznych hurtowni dostarczających tkaniny obiciowe oraz pianki i gąbki o różnej gęstości, dopasowanej do konkretnego zastosowania. Wśród sprzedawanych akcesoriów znajdują się też mocne kleje, zszywki i nici, a ponadto gumy, rzepy, suwaki, taśmy, guziki i szpilki tapicerskie. Dostępne są też wypełniacze oraz rozmaite okucia.